Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Piątka dla Życia. Niesamowite emocje w parku rozrywki!

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    30.06.2016
Izabela Skorzybót
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Stara Krobia. Klasa V zwyciężyła w naszej zabawieStara Krobia. Klasa V zwyciężyła w naszej zabawie fot. A. Twardowska

Energylandia – to słowo zapewne przez kilka dni pojawiało się bardzo często w opowieściach uczniów klasy V Szkoły Podstawowej ze Starej Krobi, którzy w parku rozrywki przeżyli niesamowite emocje. To właśnie oni pojechali na dwudniową wycieczkę, która była główną nagrodą w akcji „Piątka dla Życia”.

Wyjazd rozpoczął się niestety od smutnej wiadomości. Oliwia, która zdobyła główną nagrodę dla swojej klasy, rozchorowała się i nie mogła pojechać na eskapadę. Przez cały czas uczestnicy myśleli o niej, wysyłali pozdrowienia, a nawet nagrali je na filmie z wycieczki. Pierwszy przystanek: Muzeum Chleba w Radzionkowie. Założył je niezwykły człowiek, pasjonat Piotr Mankiewicz. Dzieci poznały go osobiście, ponieważ to on oprowadzał je, opowiadał o chlebie i przedmiotach, które gromadzi w muzeum, a wyszukuje na targach staroci. To chyba jedyne muzeum, gdzie zwiedzającym zadaje się mnóstwo pytań. Przede wszystkim jednak pan Piotr opowiedział dzieciom o chlebie, przypomniał o szacunku do niego. Uczniowie wypiekli smaczne bułki, zasiedli w staroświeckiej klasie i poznali przeznaczenie wielu przedmiotów. Wizyta w pierwszym Muzeum Chleba w Polsce zapadnie im długo w pamięci.

Kolejna atrakcja wycieczki, to zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w XVIII wiecznej kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Dzieciaki zjechały 40 metrów pod ziemię. Dowiedziały się, czym różni się gwarek od górnika, jak wydobywano skarb ziemi tarnowskiej galenę i jaki w tym wszystkim miał udział legendarny chłop Rybka, który na swoim polu wyorał bryłę kruszcu. Emocji dostarczyła przeprawa łodziami w podziemnym chodniku. Nocleg wycieczki zaplanowano w Wadowicach, miejscu urodzenia największego Polaka – św. Jana Pawła II. Dzieci zwiedziły wadowicki rynek, zobaczyły, gdzie mieszkał Karol Wojtyła, gdzie był chrzczony i oczywiście poczęstowano je papieskimi kremówkami.

Tego dnia kibicowały wspólnie reprezentacji Polski podczas meczu eliminacyjnego. Emocje sięgały zenitu! Drugi dzień w całości zarezerwowany był na Park Rozrywki ENERGYLANDIA. Uczniowie spędzili w świecie zabawy, baśni i podróży, sześć godzin. A zabawa była znakomita. Dopisała pogoda, a dzieciaki kręciły się na karuzelach, zjeżdżały w zawrotnym tempie na roller – coasterach, urządzały bitwy armatkami wodnymi... – To była najlepsza wycieczka w moim życiu – te słowa jednej z uczestniczek najlepiej obrazują, jak bawili się uczniowie ze Starej Krobi, którym towarzyszyły dwie wspaniałe nauczycielki: wychowawczyni klasy Hanna Bogusz i Małgorzata Stróżyńska. Nad organizacją wycieczki czuwał przewodnik Jacek Włodarz, a na miejsca dowoził nas Grzegorz....za co serdecznie dziękujemy! Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi sponsorzy i mecenasi. Dziękujemy!

Jak się bawiliśmy? Zobaczcie film!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ fan 24
  ponad rok temu 1
  Dzieci na koniec pawia puscily....filmik tragiczny ale w zyciu nigdy szalu nie bylo..pani hanno pani sie ogarnie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji