Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Najlepszy piknik tylko w Nadleśnictwie Piaski!

› Aktualności ponad rok temu    7.07.2016
Izabela Skorzybót
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Piknik Piątki dla ŻyciaPiaski. Piknik Piątki dla Życia fot. I. Skorzybót

Tak w skrócie można podsumować piknik, jaki w ramach „Piątki dla Życia” zorganizowaliśmy dla klasy laureata konkursu – ucznia klasy I Kamila Kordka ze Szkoły Podstawowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Wycisłowie.

W Nadleśnictwie Piaski dzieci z wychowawczynią Grażyną Gogulską i nauczycielką Różą Jędrosz, przywitał Jerzy Różański.

Na małych gości czekali już pierwsi goście – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu – asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz i st. asp. Jarosław Godniak, zajmujący się prewencją kryminalną. Zaczęły się wakacje, więc funkcjonariusze opowiedzieli o tym, jak bezpiecznie spędzić je w domu i podczas wyjazdów. Mówili o różnych zagrożeniach i o tym, jak ich uniknąć - co robić, kiedy zaczepia nas nieznajomy, czy kiedy zaatakuje nas pies. Maluchy dowiedziały się lub utrwaliły zdobyte wcześniej informacje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i zachowania nad wodą oraz jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjanci wyjaśnili też, jak bezpiecznie pomagać rodzicom i bawić się w gospodarstwie.

Potem przyszedł czas na pyszny placek drożdżowy i zawody – uczniowie skakali w workach, przenosili woreczki na głowach, a także sprawdzali, czy potrafią współpracować w grupie.

Niespodzianką była wizyta przedstawicieli firmy Mondi Simet. Specjalnie dla naszych dzieci przygotowano modele tekturowych samolotów – dwupłatowców. Łukasz Kędzia i Mateusz Woźniak krok po kroku pomogli uczniom je złożyć, a potem malowano je farbami. Zabawa była przednia, dzieci bawiły się doskonale, zabawki zabrały ze sobą do domów.

Przedstawiciel nadleśnictwa w Izbie Leśnej opowiedział o życiu lasu, maluchy dostały także ciekawe książki. Kolejna atrakcja – pieczenie kiełbasek na prawdziwym ognisku! Smakowały wszystkim. Potem razem z Anną Twardowską, dziennikarką Życia Gostynia uczniowie poznawali tajniki gry na gitarze, śpiewali piosenki. Pierwszoklasistów poczęstowaliśmy pysznymi lodami. Na koniec wszystkie dzieci dostały w nagrodę prezenty.


Dziękujemy wszystkim firmom i osobom, które pomogły nam zorganizować piknik!
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ obserwator
  ponad rok temu 2
  Ta czarna wrona z Wycisłowa co tam robiła?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cxc
  ponad rok temu 1
  asp. Godniak to chyba tylko te dzieci wystraszył nic więcej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji