Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

W poszukiwaniu warszawskiej syrenki

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    28.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 4 / 75%
A A A
Piątka dla Życia. Wycieczka do WarszawyPiątka dla Życia. Wycieczka do Warszawy fot. A. Twardowska

Nasz sen o Warszawie już się skończył. Laureaci nagrody głównej w akcji „Piątka dla Życia” spędzili dwa dni w stolicy. Udało się dzięki Agacie z III klasy, która zaprosiła wszystkich na wycieczkę. Wyruszyliśmy w poniedziałek (19 czerwca) o godzinie 6.00 spod szkoły w Wycisłowie.

 

Towarzyszyły nam nauczycielki – Małgorzata Mróz i Róża Jędrosz. Podróż była dobrym momentem na pożegnanie. Już od 1 września dzieciaki rozpoczną przygodę ze szkołą w Borku.

Odwiedziny w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem. Drugim punktem programu i chyba najbardziej wyczekiwanym – było zwiedzanie stadionu narodowego. Nie tylko z zewnątrz, ale od środka – byliśmy na trybunach, w szatniach, mieliśmy okazję zajrzeć do pokoju, gdzie odbywają się konferencje prasowe i wyjść tunelem piłkarskim prawie na murawę. Ze stadionu wyruszyliśmy metrem w inną część miasta. Wjechaliśmy na trzydzieste piętro najwyższego budynku Warszawy - Pałac Kultury i Nauki. 

Drugi dzień powitał nas słońcem i pysznym śniadaniem. Była wizyta w Teatrze Lalka oraz warsztaty.  Pojechaliśmy na seans do planetarium – tam z nadmiaru wrażeń mogło zakręcić się w głowie. Zwłaszcza w dalszej części zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, gdzie było mnóstwo doświadczeń i eksperymentów. Tylko jednej rzeczy nie udało się zrealizować – laureatce nagrody – Agacie, nie udało się kupić figurki warszawskiej syrenki. Przeszliśmy wiele ulic w jej poszukiwaniu. Niestety, bez skutku.

Korek na autostradzie nieco opóźnił nasz powrót. Na szczęście, w drodze uczestnicy pilnie śledzili wynik meczu Polski z Senegalem, obstawiając wyniki i kibicując. Przed północą byli już w ramionach swoich rodziców. Zmęczeni, ale szczęśliwi.

Relację wraz ze zdjęciami znajdziesz w bieżącym Życiu Gostynia. 

Zobacz także relację z pikniku w Nadleśnictwie Piaski.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ róża
  ponad rok temu 1
  Było superowo, dziękujemy i po Warszawska Syrenkę wrócić musimy ...pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji