Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Radiowozem na piknik

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    15.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dzielnicowy zadbał o atrakcje Dzielnicowy zadbał o atrakcje  fot. A. Twardowska

Bawiliśmy się świetnie na pikniku z Nadleśnictwem Piaski, zorganizowanym w ramach akcji „Piątka dla Życia”. Laureatem nagrody został Mateusz Mikstacki z klasy IVa Szkoły Podstawowej w Pogorzeli. Ten zaprosił swoje koleżanki i kolegów do wspólnego świętowania. Klasie towarzyszyła wychowawczyni Elżbieta Talma oraz pedagog szkolny Gabriela Kokot.

 

Na terenie nadleśnictwa spotkaliśmy się we wtorek, 12 czerwca. Po szybkim zapoznaniu się, na placu pojawił się radiowóz policji. - Kto zgłaszał interwencję? - zapytał mł. asp. Damian Ratajczak z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Dzieciaki szybko zorientowały się, że dzielnicowy nie przyjechał w złych intencjach, a specjalnie na zaproszenie organizatorów. Przywiózł ze sobą kilka ciekawych rzeczy. Uczniowie podzielili się na dwie grupy i próbowali założyć strój policjanta, ochraniającego mecze i co trudniejsze – przebiec w nim wokół pachołka.

Uśmiane do łez, po chwili założyły alkogogle, aby w wyznaczonym przez policjanta „polu poszukiwań”, odnaleźć dany przedmiot. Takie okulary symulują zachowanie osoby, która we krwi ma 1 promil alkoholu. Miały też okazję odcisnąć swoje linie papilarne specjalnym tuszem i wsiąść do radiowozu, aby sprawdzić, do czego służą wszystkie przyciski. Po szaleństwach przyszedł czas na ognisko z kiełbaskami i dalsze zabawy.

Za wspaniale spędzone przedpołudnie każdy uczestnik zabawy otrzymał gadżety od sponsorów akcji.

O pikniku przeczytasz w kolejnym Życiu Gostynia. Zobacz zdjęcia z wręczania bonu na wycieczkę do Warszawy. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!