Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Piątka dla Życia. Balonowy Piknik w nadleśnictwie

› Aktualności ponad rok temu    29.06.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 3 / 33%
A A A
Piaski. Piknik Piątki dla ŻyciaPiaski. Piknik Piątki dla Życia fot. I. Skorzybót

To był niezapomniany „Piknik Z Nadleśnictwem Piaski” w ramach naszej akcji „Piątka dla Życia”.

Tę nagrodę wygrała dla swojej całej klasy uczennica Szkoły Podstawowej w Nieparcie, Klaudia Murawa z klasy IIIa. Dzieci z wychowawczynią Anitą Kwiatkowską i opiekunką Ireną Kmiecik gościły w Piaskach w ubiegłym tygodniu.

Dopisała wspaniała pogoda, a i atrakcji było bardzo wiele. Na dobry początek po Izbie Leśnej oprowadził uczniów Jerzy Różański z Nadleśnictwa Piaski. Opowiadał o lesie, jego mieszkańcach, ochronie przyrody, pracy leśników. Młodzi adepci wykazali się dużą wiedzą i z ciekawością oglądali zgromadzone eksponaty.

O bezpieczeństwie podczas wakacji i nie tylko opowiadała mł. asp. Monika Curyk z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Dzieci powtarzały znajomość numerów alarmowych, demonstrowały, korzystając z porad policjantki, jak należy zachować się w trudnych sytuacjach, np: kiedy mama zemdleje w domu, do kogo zadzwonić, co powiedzieć?

Potem przyszedł czas na zabawę. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, np: wyścigu w workach.

Najwięcej radości wzbudziła wizyta dziewcząt z Młodzieżowej Agencji Kulturalno Rozrywkowej w Krobi Rozalii i Asi oraz ich opiekunki animatorki Magdaleny Czarneckiej Wojtkowiak. Uczestnicy pikniku samodzielnie przy ich pomocy stworzyli z balonów pieski. Na pamiątkę każdy dostał jeszcze figury z balonów. Cudownie wyglądały też ogromne bańki mydlane puszczane w ogrodzie nadleśnictwa. Po zabawie był czas na grę i śpiewanie na gitarze, upieczono także kiełbaski i zajadano się lodami.

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!